Vlan. 3 sposoby na aktualizację komputera

Twój komputer to nie tylko Twój dom, ale także Twój partner biznesowy. Spędzasz na nim większość dnia i używasz go do przechowywania ważnych dokumentów, zdjęć, muzyki i filmów. Tak więc, kiedy kupujesz nowy komputer, chcesz mieć pewność, że masz zainstalowaną najnowszą wersję swoich ulubionych programów.

Ale co jeśli nie chcesz przechodzić przez żmudny proces ręcznej aktualizacji oprogramowania? Nie martw się, teraz możliwe jest aktualizowanie komputera automatycznie i bez wysiłku. Oto trzy sposoby na to, aby Twój komputer był aktualny.

1. Użyj automatycznych aktualizacji

Jeśli jesteś użytkownikiem systemu Windows, to na pewno zauważyłeś, że każda aktualizacja systemu Windows jest dostępna w zasobniku systemowym. Jeśli jeszcze nie włączyłeś automatycznych aktualizacji, to kliknij przycisk Windows i przejdź do Systemu, następnie kliknij Ustawienia aktualizacji i zabezpieczeń, potem kliknij Zmień ustawienia i w końcu kliknij przełącznik Włącz/Wyłącz obok opcji Aktualizuj automatycznie.

2. Zainstaluj oprogramowanie od firmy Microsoft

Jeśli jesteś użytkownikiem komputerów Mac, to możesz zainstalować najnowsze wersje swojego ulubionego oprogramowania, odwiedzając Apple App Store. Przejdź do Mac App Store, wpisz nazwę oprogramowania, którego szukasz i stuknij w przycisk wyszukiwania.

3. Sprawdź uaktualnienia w Internecie

Istnieje wiele usług online, które mogą pobrać dla Ciebie najnowsze aktualizacje. Najbardziej znanym z nich jest Sklep Google Play. Wystarczy przejść do Google Play i wyszukać oprogramowanie, którego szukasz, a pojawi się lista aplikacji. Kliknij przycisk Pobierz, a zostaniesz przekierowany do sklepu z aplikacjami.

Wnioski:

Wszyscy wiemy, że utrzymywanie naszych komputerów w stanie aktualnym jest bardzo ważne i pomaga nam zachować bezpieczeństwo. Teraz nie musisz się martwić o instalację najnowszej wersji oprogramowania, ponieważ możesz po prostu sprawdzić sieć w poszukiwaniu aktualizacji i pobrać je automatycznie.