Google Chrome to nowy Microsoft Internet Explorer

Obecnie każdy użytkownik używa przeglądarki internetowej do surfowania i korzystania z internetu, ale większość użytkowników używa Microsoft Internet Explorer jako domyślnej przeglądarki. Internet Explorer jest najstarszą i najczęściej używaną przeglądarką internetową na świecie. Jest to również domyślna przeglądarka w systemie operacyjnym Windows.

Internet Explorer został po raz pierwszy wprowadzony na rynek w 2001 roku. W ciągu ostatniej dekady stał się najpopularniejszą przeglądarką ze względu na swoją niezawodność, szybkość i prostotę. Internet Explorer jest nadal domyślną przeglądarką internetową w systemach Windows XP i Windows Vista.

Google Chrome jest obecnie drugą najczęściej używaną przeglądarką internetową. Została wprowadzona w 2008 roku i od tego czasu zyskała popularność. Wielu nowych użytkowników przechodzi na Google Chrome z IE. Ma ona wiele zalet niż Microsoft Internet Explorer.

Google Chrome jest szybką, niezawodną i bezpieczną przeglądarką. Jest bardzo łatwa w nawigacji, wyszukiwaniu i użytkowaniu. Jest to również lekka przeglądarka, stąd jest mniej zasobożerna niż Internet Explorer.

Oto kilka najlepszych powodów, dla których powinieneś przejść na Google Chrome:

Jest szybszy niż Internet Explorer:

Google Chrome to błyskawiczna przeglądarka, jest szybsza niż Internet Explorer. Jest również bardziej responsywna i szybsza. Google Chrome wprowadził również szereg innowacji, które sprawiają, że przeglądanie jest szybsze i łatwiejsze.

Jest darmowa i open source:

Google Chrome jest darmowy, możesz go pobrać i zainstalować bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Jest również open source. Możesz go używać bez potrzeby rejestrowania go.

Jest lżejszy i efektywnie wykorzystuje zasoby:

Jest lekki, a zatem zużywa mniej pamięci RAM. Ma również minimalny ślad. Zużywa mniej pamięci i czasu procesora.

Jest bezpieczna:

Google Chrome to bezpieczna przeglądarka. Jest wolna od złośliwego oprogramowania i spyware. Posiada również wbudowaną zaporę ogniową.

Jest bezpieczna:

Google Chrome nie przechowuje haseł w zwykłym tekście. Wszystkie Twoje informacje są zaszyfrowane i bezpieczne dla hakerów.

Wnioski:

Google Chrome to najszybsza i najbezpieczniejsza przeglądarka. Istnieje wiele innych powodów, dla których powinieneś się na nią przerzucić, więc pobierz ją i doświadcz różnicy.